|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Zwykła 14.2.2021 parafia-czempin.pl

 

 1. W przyszłą Niedzielę swoje Imieniny obchodzi ks. Bp Damian Bryl, który w sobotę 20 II br o godz. 11.00. w Bazylice Katedralnej w Poznaniu odprawi dziekczynną Eucharystię, podczas której jako wspólnota diecezjalna podziękujemy Panu Bogu za dar jego kapłańskiej i biskupiej posługi w Archidiecezji Poznańskiej. Z dniem 11 lutego ks. Bp Damian podjął posługę biskupa diecezjalnego w Kaliszu, pamiętajmy o ks. Biskupie w swoich modlitwach, niech św. Józef otacza opieką ks. Biskupa.
 2. W środę nasz Wikariusz ks. Marcin Łabecki został poddany pilnej operacji brzucha, w swoich modlitwach prośmy o szybki powrót do zdrowia, a także zawsze wspierajmy naszych chorych i cierpiących i tych, którzy im pomagają.
 3. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00., 10.00., 16.00., 18.00., w Borowie o godz. 17.00., w Gorzyczkach o godz. 16.30. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem oraz przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną, na działalność Caritas można przekazać 1% podatku dochodowego, do czego zachęcamy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły , od którego nie ma dyspensy.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:

      po rannej Mszy św. o godz. 8.30., z udziałem dzieci o godz. 17.00. oraz dla starszych i dla

      młodzieży po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Rozważania podczas Gorzkich Żali prowadzi ks. kleryk Marcin Porożyński z Parafii Farnej w Kościanie.
 2. W związku rozpoczynającym się Wielkim Postem zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie lub woreczku ryżu w intencji nawrócenia naszej Parafii. Przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się plansza, na której możemy zapisywać się na poszczególne dni postu poprzez zabranie karteczki z wybraną datą i zaznaczenie się w dowolny sposób przy wybranym dniu.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Celem modlitw jest wyrobienie u wiernych odpowiedniej postawy wobec osób nadużywających alkoholu. W piątek Drogę Krzyżową o godz. 18.30. poprowadzi Ruch Trzeźwościowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Poświęcenie świec i książeczek dla dzieci z klasy 3 Komunijnej odbywać się będzie podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W najbliższy piątek 19 II zapraszamy Kl.3d Podajemy terminy dla pozostałych klas :

Kl.3c 26 II

Kl.3b 5 III

Kl.3a 12 III

Brodnica 19 III

 1. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawróceni1e ludzkich serc.
 2. Biuro Parafialne w czasie epidemii w Wielkim Poście czynne od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę/ z wyjątkiem piątku/ po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 3. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 5. W gablocie umieszczone są Przepisy Postne oraz podziękowanie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego za 5527, 79 zł jako wsparcie na budowę domu dla nauczycieli w Etiopii, składamy także podziękowanie za 2380 zł złożone na Chorwację, oraz za 1266 zł złożone na klasztory klauzurowe. Bóg zapłać.
 6. W zakrystii można nabywać rozważania o św. Józefie po 6zł, o św. Ricie po 12 zł oraz modlitewnik na 40 dni Wielkiego postu po 4 zł.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 8. Pożegnaliśmy śp. Antoniego Czeszaka ze Słonina. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.