ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                      18.4.2021 parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą Niedzielę Biblijną zachęcamy do czytania Pisma Świętego, warto prosić Ducha Świętego o Łaskę chętnego czytania w każdym zwyczajnym dniu.
 2. We wtorek 20 IV przypada 19 rocznica ingresu ks. Arcybiskupa Metropolity, pamiętajmy o księdzu Arcybiskupie w swoich modlitwach.
 3. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczął Nawiedzenie naszych domów i rodzin, niech będzie to błogosławiony czas dla Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa brzmią w naszych sercach. Nawiedzenie rozpoczęło się od Nowego Gołębina w stronę Gorzyczek.
 4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 5. Ze względu na limit 37 osób w kościele, jeśli zdrowie pozwala można uczestniczyć na dworze od strony salek, są też krzesła do zabrania ze salek, na dworze można także przyjąć Komunię św.
 6. Prosimy zwrócić uwagę, że Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę już o godz. 16.00. , Msza św. w ich intencji o godz. 16.30.
 7. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00. sprawować będziemy dodatkową Mszę św.
 8. Ze względu na limit 37 osób w kościele bardzo prosimy, aby dać pierwszeństwo osobom, które zamówiły intencje Mszy św.
 9. Zachęcamy do nabywania książki pt. „ Historia chórów szkolnych na ziemi czempińskiej”, koszt 20 zł, książkę można nabywać w cukierni u Pana Zachariasza oraz w piekarni u Pana Kaczora.
 10. Kandydaci do Bierzmowania będą mieli spotkanie w Kościele Parafialnym w małych grupach w sobotę 8 V, godziny i podział podamy 25 IV, na spotkanie 8 V prosimy koniecznie przynieść Akt Chrztu, jeżeli Chrzest był w innej Parafaii niż u nas w Czempiniu, prosimy przynieść Imię do Bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowania. Termin nie jest ustalony, ale może to być podobnie jak w ubiegłym roku szybka decyzja.
 11. W piątek z racji Uroczystości św. Wojciecha nie obowiązuje wstrzemięźliwośc od potraw mięsnych, a Solenizantowi Panu Organiście Wojciechowi Kaczmarkowi, życzymy wielu Łask Bożych, potrzebnego zdrowia, opieki Patrona oraz św. Cecylii i św. Michała Archanioła.
 12. W przyszłą Niedzielę, przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 14. Pożegnaliśmy śp. Łukasza Stuckiego z ul. Wybickiego. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.